KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckningar 12756002
nr 1275 6002
Carl Kylberg
(1878-1952), Sverige
Teckningar, 2 st. Proveniens familjen Kylberg fram till 2019. Ej signerade. Lösa blad
Carl Kylberg, svensk bildkonstnär född 1878, död 1952.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 16 september 2019
kl 19:46:54
12/9 23:12:41